| Product Name | Fuel Valve Test Device |
|---|---|
| Model | VTU-H001 |
| Drive Way | Manually |
| Display Mode | Pointer Pressure Gauge |
| Maximum Hydraulic Pressure | 600Bar |
| Product Name | Fuel Valve Test Device |
|---|---|
| Model | HDP1100-2 |
| Drive Way | Pneumatic |
| Display Mode | Pointer Pressure Gauge |
| N.w. | 77Kg |
| Product Name | Fuel Valve Test Device |
|---|---|
| Model | HDP1100-D |
| Drive Way | Pneumatic |
| Max Flow At No Pressure | 6.5 L/min |
| G.w. | 212Kg |
| Product Name | FUEL VALVE TEST PUMP UNIT |
|---|---|
| Model | HDP1100-D2 |
| For | MC/ME/MB/MK |
| Flow Rate Per Stroke | 0.4L |
| Display Method | Digital Display |
| Product Name | Jack -Hydraulic |
|---|---|
| Work Pressure | 1500Bar |
| Max.Lift | 10mm |
| For | S50mcc Cglinder Cover |
| Oil Inlet | ISO228/1-G1/4 |
| Product Name | Jack -Hydraulic |
|---|---|
| No | 5570638-5 |
| Work Pressure | 2200Bar |
| Max.Lift | 10mm |
| For | G70mec Exhaust Valve |
| Product Name | Jack -Hydraulic |
|---|---|
| No | 5273059-2 |
| Work Pressure | 1500Bar |
| Max.Lift | 15mm |
| For | S60mec Cglinder Cover |
| Product Name | HYDR JACK PISTON ROD |
|---|---|
| Work Pressure | 1500Bar |
| Max.Lift | 15mm |
| For | S80Mec Plston Rod |
| Jacking Force | 600KN |
| Product Name | Air-Driven High Pressure Pump |
|---|---|
| Maximum Pressure | 3000Bar |
| Fuel Tank Capacity | 8L |
| Drive Way | Pneumatic |
| Pressure Gauge Range | 0-4000Bar |
| Product Name | Pneumatic High Pressure Pump |
|---|---|
| Model | AHP3000 |
| Maximum Pressure | 2500Bar |
| Fuel Tank Capacity | 12L |
| Drive Way | Pneumatic |